Ogłoszenia parafialne
XXXI Niedziela Zwykła
Uroczystość Wszystkich Świętych
 

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji ograniczeń związanych z pandemią Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i dodatkowa Msza św z wypominkami, transmitowana przez internet o godz. 14.00.

 Cmentarz jest zamknięty do wtorku.

Liczba wiernych na Mszy św. w kościele jest ograniczona. W naszym kościele ok.30 osób. Dlatego proszę, aby pozostawić miejsce szczególnie dla tych, którzy mają zamówioną swoją intencję.

Jutro Dzień Zaduszny, Msze św. o godz.15.00, 16.30 w Brzezinku, i 18.00 z wypominkami

Zgodnie z rozporządzeniem Penitencjarni Apostolskiej, decyzją papieża Franciszka, w tym roku z racji ograniczonych możliwości wizyt na cmentarzach, odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Warunki odpustu są podane na naszej stronie internetowej

W piątek – I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub biurze parafialnym. Spowiedź od 17.30.

W piątek po Mszy św. w kościele spotkanie grupy modlitewnej

Dziękuję , p. Piotrowy Kępskiemu za ofiarowanie kwiatów do kościoła

 Poświęcony opłatek dostępny jest w zakrystii, a także u sołtysów :Brzezinka,, Kamionek Małych, Młyńca Pierwszego i Rogówka, dochód przeznaczony jest na monitoring cmentarza.

Druki na wypominki roczne są dostępne w zakrystii i biurze parafialnym. Przy wypominkach rocznych proszę też koniecznie wpisać godzinę Mszy św., na której mają być odczytane wypominki. Wypisane wypominki można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do końca listopada. Ofiary z wypominek są przeznaczone w tym roku na monitoring na cmentarzu Wypominki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu.

Przypominam, że przepisy sanitarne nakładają na wiernych bezwzględny obowiązek noszenia maseczek. Proszę też o zachowanie przepisowej odległości. Bardzo proszę o dostosowanie się do tych rozporządzeń.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem  zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Bardzo proszę, aby przystępując do Komunii św. najpierw podchodziły osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę. Przypominam o zachowaniu odstępu przy podejściu do Komunii św.

 Została udzielona przez biskupów dyspensa od obowiązku Mszy św. niedzielnej, więc  ponawiamy w niedzielę transmisje Mszy św. o godz. 11.30 w internecie. Zachęcam do tej duchowej łączności z parafią. Dziękuję też wszystkim, którzy przygotowują transmisję

Zostają zawieszone do odwołania spotkania przygotowujących się do I Komunii i Bierzmowania

Ze względów bezpieczeństwa, aby skrócić czas przebywania wiernych w świątyni Msze św będą recytowane

Sytuacja jest dynamiczna, więc proszę się liczyć za zmianami

Ponieważ znacząco zmniejszyła się liczba wiernych na Mszach św., aby parafia mogła normalne funkcjonować, składam prośbę o przekazywanie ofiar na konto parafialne. Dziękuje za wasze zrozumienie sytuacji.

Biuro parafialne od wtorku do piątku czynne w godz. od 16.30 do 17.15.  W biurze obowiązują maseczki. Do biura wchodzimy pojedynczo. Zwracam się z prośbą, aby zgłaszać wcześniej prośby o wystawienie zaświadczeń telefonicznie lub mailem

W gablocie wywieszona jest informacja o inicjatywie „Różaniec do Granic Nieba” o modlitwie w intencji dzieci nienarodzonych.

Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”. Do odbioru „Zwiastun Różańcowy”. W kruchcie gazeta „Dobre Nowiny”

 

 

Dekret o odpustach!!!


***W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

Do niniejszej Penitencjarii Apostolskiej dotarło wiele próśb Świętych Pasterzy, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zmieniono pobożne dzieła w celu uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych, które można uzyskiwać zgodnie z normą „Wykazu odpustów” (nad. 29, § 1). Dlatego Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane:
Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
Aby ten dostęp do łaski Bożej, udzielanej władzą kluczy Kościoła, stawał się łatwiejszy ze względu na miłosierdzie duszpasterskie, niniejsza Penitencjaria gorąco prosi, aby wszyscy kapłani posiadający odpowiednie uprawnienia, oddali się z gorliwością i wielkodusznością celebracji Sakramentu Pokuty i udzielali Komunii Świętej chorym.
Niemniej, jeśli chodzi o warunki duchowe dla uzyskania odpustu zupełnego, nadal obowiązują wcześniej wydane wskazania zawarte w „Nocie odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii”.
Wreszcie, ponieważ dusze czyścowe wspierane są wstawiennictwem wiernych, szczególnie zaś miłą Bogu ofiarą ołtarza (por. Sob. Tryd. Sesja XXV, Dekret o czyśćcu), gorąco zaleca się wszystkim kapłanom trzykrotne odprawianie Mszy św. w dniu Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, zgodnie z Konstytucją Apostolską „Incruentum Altaris”, wydaną przez czcigodnej pamięci papieża Benedykta XV w dn. 10 sierpnia 1915 roku.
Niniejszy dekret jest ważny przez cały listopad. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.
W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 22 października 2020 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II.

Mauro Kard. Piacenza, Penitencjarz Większy

ks. prał. Krzysztof Nykiel, Regens

 

 

 

 Intencje Mszalne 01.11 - 08.11.2020 r.

 


Niedziela 01.11.
8.30 - Za parafian
10.00 - + Irena Bolesław Kubaccy, Jan Cywiński, Sławek, Ludwika, Jan Bartłomiej Wegner
11.30 - + Krystyna Narkiewicz – int. siostry
14.00 - Zbiorowa za zmarłych

Poniedziałek 02.11.
15.00 - + Józef Kubicki i Mieczysław Kubicki – int siostry
16.30 (Brzezinko) - + Damian Skrzyniecki – int. popogrz.
18.00 - Za parafian

Wtorek 03.11.
17.30 - + Zbigniew Kosobucki – int. popogrz.
18.00 - Za parafian

Środa 04.11.
18.00 - + Czesław Wdowski 18 r.śm

Czwartek 05.11.
17.30 - + Damian Skrzyniecki – int. cioci Czesi i Wujka Zdzisława z rodziną
18.00 - + Władysław Głowacki 1 r.śm

Piątek 06.11.
18.00 - + Rodzice Gabryszak i Jonatowscy

Sobota 07.11.
17.15 - + Felicja Czarnecka i Helena Zielaskowska z okazji urodzin
18.00 - + Ewa Cywińska w r.śm. – int dzieci

Niedziela 08.11.
8.30 - + Jan, Cecylia, Marian Tecmer, Hanna Kąkol i Alina Bylińska
10.00 (Brzezinko) - + Brat Zygmunt, rodzice Zygmunt i Marianna Piątkowscy, Józef Nowakowski i Waldemar Brzyski
11.30 - + Wiktoria i Franciszek Sadzińscy, Teodozja i Adam Lausz i zmarli z rodzin z obojga stron