XXX Niedziela Zwykła
 25.10.2020 r.

Trwa miesiąc październik - miesiąc Różańca św. Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Nabożeństwo przy figurze w Młyńcu Pierwszym o godz. 17.00

Dziękuję p. Sławomirowi Muchewiczowi, p. Piotrowy Kępskiemu, p. Przemysławowi Gorczycy, p. Mateuszowi Gilar i wszystkim,którzy zaangażowali się w wywóz śmieci z cmentarza

Od jutra będą wystawione puszki przy bramach cmentarza, dochód przeznaczony jest na monitoring cmentarza. Dziękuję za składane ofiary.

Poświęcony opłatek dostępny jest w zakrystii, a także u sołtysów:

Brzezinka, Kamionek Małych, Młyńca Pierwszego i Rogówka, dochód przeznaczony jest na monitoring cmentarza.

Dziękuję  sołtysom za udział w spotkaniu dotyczącym wspólnych działań w czasie pandemii

W piątek wieczorem odbyło się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego prosiliśmy o ustanie pandemii. Dziękuje wszystkim, którzy się w to zaangażowali. Nabożeństwa w tej intecji będą odbywały się raz w miesiącu i będą transmitowane przez internet

Druki na wypominki roczne są dostępne w zakrystii i biurze parafialnym. Przy wypominkach rocznych proszę też koniecznie wpisać godzinę Mszy św., na której mają być odczytane wypominki. Wypisane wypominki można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do końca listopada. Ofiary z wypominek są przeznaczone w tym roku na monitoring na cmentarzu Wypominki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu.

Przypominam, że przepisy sanitarne nakładają na wiernych bezwzględny obowiązek noszenia maseczek. Proszę też o zachowanie przepisowej odległości. Bardzo proszę o dostosowanie się do tych rozporządzeń.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem  zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę. Bardzo proszę, aby przystępując do Komunii św. najpierw podchodziły osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę. Przypominam o zachowaniu odstępu przy podejściu do Komunii św.

Została udzielona przez biskupów dyspensa od obowiązku Mszy św. niedzielnej, więc  ponawiamy w niedzielę transmisje Mszy św. o godz. 11.30 w internecie. Zachęcam do tej duchowej łączności z parafią. Dziękuję też wszystkim, którzy przygotowują transmisję

Zostają zawieszone do odwołania spotkania przygotowujących się do I Komunii i Bierzmowania

Aby skrócić czas przebywania wiernych w świątyni Msze św będą recytowane

W związku z przepisami sanitarnymi dotyczącymi uroczystości Wszystkich Świętych, aby umożliwić jak największej ilości wiernych możliwość modlitwy przy grobach bliskich, wszystkie Msze św. 1 listopada będą odprawiane na cmentarzu. Ponieważ liczba osób jest ograniczona musimy podzielić uczestników liturgii. Po konsultacji z Radą Parafialną ustalono, że o godz. 8.30 na Mszę zapraszamy mieszkańców Gronowa i Gronówka, o godz. 10.00 mieszkańców Młyńca i Brzezinka, o godz. 11.30 mieszkańców Brzeźna, Kamionek i Rogówka, o godz. 14.00 Msza św dla gości z poza parafii. Nie będzie procesji na cmentarzu. Msze św za zmarłych zostaną odprawione o godz. 8.30 i 14.00, ponieważ na inne godziny już były wcześniej przyjęte intencje. Druki na Msze zbiorowe są dostępne w zakrystii .Podczas Mszy św. nie będzie zbierana taca. Ofiary będzie można złożyć do puszki przy wyjściu z cmentarza. Ofiary są przeznaczone na monitoring na cmentarzu.

2 listopada Msze św. na razie pozostają bez zmian. Wypominki jednorazowe będą odczytywane po wieczornej Mszy św. Druki na wypominki jednorazowe dostępne w zakrystii. Nie będzie procesji na cmentarzu

Sytuacja jest dynamiczna, więc proszę się liczyć za zmianami

Ponieważ jest ograniczona liczba wiernych na Mszach św., aby parafia mogła normalne funkcjonować, składam prośbę o przekazywanie ofiar na konto parafialne. Dziękuje za wasze zrozumienie sytuacji.

Biuro parafialne od wtorku do piątku czynne w godz. od 16.30 do 17.15.  W biurze obowiązują maseczki. Do biura wchodzimy pojedynczo. Zwracam się z prośbą, aby zgłaszać wcześniej prośby o wystawienie zaświadczeń telefonicznie lub mailem

Bardzo proszę, aby stosować się do regulaminu cmentarza. Dostępny jest na stronie internetowej

Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”. Do odbioru „Zwiastun Różańcowy”

Intencje Mszalne 25.10 - 01.11.2020 r.

8.30 - + Roman Depczyński z okazji urodzin
10.00 (Brzezinko) - + Czesław Kossakowski
11.30 - + Jan i Józef Słomscy

Poniedziałek 26.10.                                                                                                         18.00 - + Walentyna, Julian i Teofil Derowscy oraz Mieczysław i Jadwiga Dworznik

17.30 - + Henryka i Kazimierz Kąklewscy oraz Anna i Kazimierz Tadajewscy
18.00 - + Stanisław 11 r.ś. i Stanisława Janiaczyk, Janina i Leon Marunowscy

17.30 - + Krystyna Wełnowska z okazji urodzin
18.00 - + Rodzice i bracia Pawliccy, rodzice Zielaskowscy, Irena i Ludwik Lamparscy i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące z obu rodzin

17.30 - + Józef i Julianna Mikołajczyk
18.00 - + Hieronim Kowalewski w r.śm. i Zofia Kowalewska

17.30 - + Renata Wójtowicz 14 r.śm.
18.00 - +  Jan Górny 37 r.śm., Józef Górny i rodzice Lewandowscy

18.00 - Za parafian

8.30 - + Zbiorowa za zmarłych
10.00 (Brzezinko) - + Irena Bolesław Kubaccy, Jan Cywiński, Sławek, Ludwika, Jan Bartłomiej Wegner