XXIII Niedziela Zwykła
 06.09.2020 r.

We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion podczas Mszy św. o godz. 18.00.
W piątek 11.09 o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego w intencji Ojczyzny, po Mszy św. odsłonięcie tablicy i poświecenie ronda na Drodze Krajowej nr 15. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszki na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Już dziś dziękuje za złożone ofiary.

W związku z wycinką drzew na cmentarzu pozostały na niektórych pomnikach resztki trocin. Bardzo proszę o wyrozumiałość, ale nie dało się tego uniknąć

Pandemia koronawirusa narasta, dlatego przypominam, że przepisy sanitarne nakładają na wiernych bezwzględny obowiązek noszenia maseczek wewnątrz kościoła, osoby, które nie będą miały nałożonych maseczek zakrywających usta i nos proszone są o pozostanie na zewnątrz świątyni. Za nie przestrzeganie tego nakazu prawo państwowe przewiduje wysokie kary. Proszę też o zachowanie przepisowej odległości. Bardzo proszę o dostosowanie się do tych rozporządzeń. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

Biuro parafialne od wtorku 08.09 do piątku 25.09 czynne 10 min przed i 10 min po mszy św. W biurze obowiązują maseczki. Do biura wchodzimy pojedynczo. W sprawach pilnych proszę kontaktować się z ks. Romanem Bartoszewskim – proboszczem z Rogowa.

Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”. Do odbioru miesięcznik „Różaniec” i „Zwiastun Różańcowy”.

Zapowiedzi przedślubne:

Sebastian Bartoszyński st. wol.
Par. Wielka Łąka
Katarzyna Kubicka st. wol.
Par. Gronowo

Michał Went st. wol.
     Par. Lubicz Dolny
        Agnieszka Sędzikowska st.wol.
      Par. Gronowo

Intencje Mszalne 06.09- 13.09.2020 r.

8.30 – + Helena, Leon, Roman Janiaczyk,Jadwiga, Zdzisław Przemek Wróblewscy oraz Jerzy Kołtun
10.00 (Brzezinko) – Za parafian
11.30 -  + Marta, Stanisław i Bernard Stopyra

18.00 - + Irena i Bolesław Kubaccy

18.00 - + Mąż Kazimierz, córka Krystyna, syn Mirosław i siostra Stanisława – int. z Gronowa

18.00 - + Jadwiga i Henryk Rymarkiewicz, Wanda i Franciszek Żurawscy

18.00 - + Kazimiera Wojciechowska i zmarli z rodziny

17.30. - Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Jarosława Fedyniuka z okazji 50 urodzin
18.00 - + Krzysztof Gorczycki w r. urodzin

17.15 - + Stanisława, Stanisław i Krzysztof Wrzesińscy i zm. z rodziny Wrzesińskich
18.00 - + Mieczysław Kuczkowski i Aleksander Puciński

8.30 - + Mariusz Lipiński 5 r.śm. - int rodziców
10.00 (Brzezinko) – + Feliks Koziołek 1 r.śm.
11.30 -  + Bolesław Jankowski 3 r.śm. - int. żony