XIV Niedziela Zwykła
 05.07.2020 r.

Składam serdeczne podziękowania za przygotowanie mojego srebrnego jubileuszu kapłaństwa, za pamięć, życzenia, prezenty. Dziękuję Kołom Gospodyń z Brzezinka i Młyńca za upieczenie ciast w środę, p. Wojtkowi Betlejewskiemu za oprawę muzyczną, Radzie Parafialnej, Sołtysom i Radom Sołeckim, Różom Różańcowym i innym delegacjom oraz wszystkim, którzy zechcieli przyjść w środę, aby wraz ze mną świętować jubileusz. Dziękuję tym którzy,świętowali ze mną jubileusz w niedzielę; dziękuję za przygotowanie kościoła, Kołu Gospodyń z Granowa oraz paniom Marii Gumowskiej i Jolancie Trykowskiej za upieczenie ciast, za przygotowanie liturgii Mszy św.: chórowi parafialnemu pod dyrekcją p. Elżbiety Auguścińskiej, osobom czytającym lekcje mszalne, ministrantom i lektorom, p. Organiście, władzom samorządowym Powiatu i Gminy i wszystkim delegacjom, dziękuję też p. Piotrowi Biernackiemu za dezynfekcję kościoła i cmentarza.  Moje podziękowania kieruję też do wszystkich, którzy przygotowali przyjecie gości na plebanii.

W środę o godz. 18.30 w salce spotkanie Rady Parafialnej.

Pandemia koronawirusa nie ustaje, dlatego przypominam, że przepisy sanitarne nakładają na wiernych obowiązek noszenia maseczek wewnątrz kościoła. Szczegółowe rozporządzenia wywieszone są w gablocie).

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od wtorku do piątku od godz. 16.30 do godz.17.15, aby usprawnić pracę i ze względów bezpieczeństwa proszę wcześniej telefonicznie lub mailowo zgłaszać prośby o przygotowanie zaświadczeń czy metryk, wtedy w biurze będzie tylko odbiór, podobnie można zamawiać intencje mszalne. Telefon jest zawsze czynny w godzinach urzędowania biura. Opłaty można dokonywac na konto parafialne (w przypadku ofiar za Mszę św. należy podać treść intencji oraz datę i godzinę; w przypadku opłat za groby należy podać imię i nazwisko osoby tam spoczywającej oraz nr grobu) W biurze obowiązują maseczki.

Spowiedź św. od poniedziałku do soboty 10 minut przed każdą Mszą św. przy konfesjonale. Obowiązują maseczki.

Mimo złagodzonych przepisów sanitarnych, apeluję, aby większość wiernych podczas Mszy św. niedzielnych pozostawało na zewnątrz kościoła. Prosze też o zachowanie przepisowej odległości

Do nabycia tygodnik „Niedziela”, do odbioru miesięcznik „Różaniec”.

Zapowiedzi przedślubne

Marcin Górzkowski st. wol.
Par. Gronowo
Angelika Maciejko st. wol.
Par. Gronowo

Intencje Mszalne 05.07- 12.07.2020 r.

8.30 – + Marianna i Bronisław Lewandowscy i zmarli z rodzin Rutkowskich i Lewandowskich
10.00 (Brzezinko) – + Celina Błaszczyk i zmarli z rodziny
11.30 -  + Janina i Leon Marunowscy, Stanisława i Stanisław Janiaczyk
12.45  (Młyniec) - + Stanisław i Stanisława Jordan

18.00 + Jadwiga Rutkowska 37 r.śm. i Bolesław Rutkowski

17.30 - + Grzegorz Drozdowski – int. popogrz.
18.00 – Za parafian

17.30 - + Janina Kwiatkowska – int. popogrz.
18.00 - + Jan Cywiński 2 r.śm. - int. żony z dziećmi

17.30 - za parafian
18.00 – + Leokadia, Władysław i Witold Skrzynieccy

17.30 - + Józef Łukowski – int. z Torunia
18.00 - + Wiktor Mucharski 3 r.śm. i zmarli z rodziny

17.15 - + Regina Kunklewska 20 r.śm.
18.00 - + Chronisław i Daniela Szyjkowscy, brat Jan i Roman Szyjkowski
19.30  (Kamionki) - + Czesław Wdowski i Stanisław Wojciechowski i zmarli z rodziny

8.30 – + Leszek Kmiecik 20 r.śm.
10.00 (Brzezinko) – + Mariusz, Helena i Stefan Laskowscy oraz Stanisława i Zygmunt Kwiatkowscy
11.30 - + Jerzy Ziółkowski 1 r.śm.
12.45  (Młyniec) -