XI Niedziela Zwykła
 14.06.2020 r.

Bardzo dziękuje wszystkim. Którzy organizowali procesję Bożego Ciała. Dziękuje sołtysom, radzie parafialnej, strażakom, służbie liturgicznej, p. organiście, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, panom kierujacym samochodami, osobom, które przygotowały ołtarze i ustroiły trasę przejazdu, wszystkim wiernym za udział w procesji.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz.15.00, 16.30 (Brzezinko) i 18.00. Po Mszy św. wieczornej ostatnia procesja. W piątek z racji uroczystości nie ma postu.

W przyszłą niedzielę (III niedziela miesiąca) kolekta gospodarczo-remontowa. Już dzisiaj dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Ofiary można też wpłacać na konto parafialne.

Spowiedź św. od poniedziałku do piątku 10 minut przed każdą Mszą św. przy konfesjonale. Obowiązują maseczki.

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne od wtorku do czwartku od godz. 16.30 do godz.17.15, aby usprawnić pracę można wcześniej telefonicznie lub mailowo zgłaszać prośby o przygotowanie zaświadczeń czy metryk, wtedy w biurze będzie tylko odbiór.

Mimo złagodzonych przepisów sanitarnych, apeluję, aby większość wiernych podczas Mszy św. niedzielnych pozostawało na zewnątrz kościoła.

W środę 24.06 przypada 25 rocznica moich świeceń kapłańskich, po Mszy św. wieczornej zapraszam do ogrodu przy plebanii na kawę i ciasto. Mszę św jubileuszową odprawię w niedzielę 28.06 o godz. 12.30.

Na spotkaniu z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ustalono, że uroczystość ta zostaje przeniesiona na sobotę 22.05.2021 roku.

W przypadku stawiania pomnika, po uprzednim załatwieniu formalności w biurze parafialnym, proszę kontaktować się z panem grabarzem w celu ustalenia daty i godziny, aby otworzyć wtedy bramę cmentarza. Telefon umieszczony jest na tablicy przy wejściu na cmentarz. Bardzo proszę o zachowanie regulaminowych wymiarów pomników. W przypadku położenia kostki konieczna jest pisemna zgoda dysponentów sąsiednich grobów.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” w dniu 16.06 – wtorek (od godz. 16.00) i 17.06. - środa (do godz. 12.20) organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, na parkingu przy cmentarzu Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na cele misyjne.

Bardzo dziękuję za ofiarowany krzyż do kościoła.

Do nabycia w zakrystii tygodnik „Niedziela”. Do odbioru miesięcznik „Różaniec”

Zapowiedzi przedślubne

Sebastian Ławecki
Klaudia Ławecka – Zamor

Jakub Stefański st. wol.
par. Dobrzyń n/Drwęcą
Karolina Ropińska st. wol.

Mateusz Ciupak st. wol.
par. Gronowo
Angelika Jędryczko st. wol.
par. Rogowo

Mariusz Majewski st. wol.
Par. św Maksymiliana Toruń
Natalia Lipska st.wol.
Par. Gronowo

Intencje Mszalne 14.06- 21.06.2020 r.

8.30 – + Gertruda Kończewska 8 r.śm i Feliks Kończewski – int. dzieci
10.00 (Brzezinko) – + Waldemar Ziółkowski 12 r.śm. i rodzice z obojga stron
11.30 - + Bronisława Zwierska z okazji urodzin
12.45  (Młyniec) – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jowity Gorczyca i całej rodziny

17.30 – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo  Boże i opiekę Matki Bożej dla Ireny Marii Kaweckiej z okazji 70 urodzin
18.00 – + Stanisława i Henryk Bromont z okazji urodzin

17.30 – + Jan Jankowski, Leon i Janina Szymańscy
18.00 – + Marzena Dybel

17.30 - + Aniela Byblewska
18.00 – +  Krzysztof Mizieliński 1 r.śm, rodzice Genowefa i Władysław Fryzik i siostra Mieczysława Gackowska

Czwartek 18.06
17.30 - + za parafian
18.00 – + Jan Stępniewski 24 r.śm i Genowefa Stępniewska i zmarli z rodziny.

Piątek 19.06.- Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
15.00 - + Jan Puszakowski
16.30 ( Brzezinko) - + Przemek z okazji urodzin i zmarli z rodziny Rybackick
18.00 + Władysław Głowacki – int. syna Mariusza z rodziną