Niedziela Trójcy Świętej
 07.06.2020 r.

Dzisiaj Niedziela Trójcy Świętej.

Dzisiaj ostatnia transmisja Mszy św. Bardzo dziękuję tym, którzy organizowali transmisję internetową. Dziękuję wiernym zgromadzonym przed ekranami za tak liczny udział w nabożeństwach.

W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej.

Chcemy utworzyć chór parafialny. Zapraszam chętnych na próbę we wtorek po Mszy św. wieczornej

Kończy się czas spowiedzi św i Komunii Wielkanocnej, ale w związku z obecnie panującą sytuacja można jeszcze odbierać i oddawać kartki do spowiedzi do końca czerwca.

Spowiedź św. od poniedziałku do piątku 10 minut przed każdą Mszą św. przy konfesjonale. Obowiązują maseczki.

Mimo złagodzonych przepisów sanitarnych, apeluję, aby większość wiernych podczas Mszy św. niedzielnych pozostawało na zewnątrz kościoła.

Decyzją Biskupa Toruńskiego z dniem 6 czerwca została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku od godz. 16.30 do godz.17.15, aby usprawnić pracę można wcześniej telefonicznie lub mailowo zgłaszać prośby o przygotowanie zaświadczeń czy metryk, wtedy w biurze będzie tylko odbiór.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, z racji panującej sytuacji nie będzie procesji ulicami Gronowa. Organizujemy procesję samochodem. Po konsultacjach z sołtysami i Radą Parafialną ustaliliśmy, że odwiedzimy z Najświętszym Sakramentem każdą wioskę naszej parafii. Plan procesji: I ołtarz – Gronowo, II ołtarz – Gronówko, III ołtarz – Kamionki Małe, IV ołtarz - Brzeźno, V ołtarz – Brzezinko, VI ołtarz - Młyniec Pierwszy, VII ołtarz – Rogówko. Wierni z poszczególnych miejscowości niech czekają przy swoich ołtarzach, zachowując określoną przez przepisy sanitarne odległość. Jeśli to możliwe proszę o to, by od samochodu do ołtarza dziewczynki sypały kwiaty. Proszę też o udekorowanie trasy przejazdu Najświętszego Sakramentu Dziękuję Sołtysom i Strażakom OSP za zaangażowanie się w tę inicjatywę.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła.

W środę 24.06 przypada 25 rocznica moich świeceń kapłańskich, po Mszy św. wieczornej zapraszam do ogrodu przy plebanii na kawę i ciasto. Mszę św jubileuszową odprawie w niedzielę 28.06 o godz. 12.30.

Na spotkaniu z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ustalono, że uroczystość ta zostaje przeniesiona na sobotę 22.05.2021 roku.

Regulacje dotyczące opłat na cmentarzu można też dokonywać na konto parafialne. W tytule wpłaty koniecznie trzeba podać nr grobu i imię i nazwisko osoby tam spoczywającej. Najlepiej jednak sprawdzić to internetowo,a w przypadku wystąpienia błędów skontaktować się z biurem parafialnym.

W przypadku stawiania pomnika, po uprzednim załatwieniu formalności w biurze parafialnym, proszę kontaktować się z panem grabarzem w celu ustalenia daty i godziny, aby otworzyć wtedy bramę cmentarza. Telefon umieszczony jest na tablicy przy wejściu na cmentarz. Bardzo proszę o zachowanie regulaminowych wymiarów pomników. W przypadku położenia kostki konieczna jest pisemna zgoda dysponentów sąsiednich grobów.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” w dniu 17.06. organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na cele misyjne.

Do nabycia w zakrystii tygodnik „Niedziela”. Do odbioru miesięcznik „Różaniec”

Zapowiedzi przedślubne:

Sebastian Ławecki
Klaudia Ławecka – Zamor

Jakub Stefański st. wol.
par. Dobrzyń n/Drwęcą
Karolina Ropińska st. wol.

Mateusz Ciupak st. wol.
par. Gronowo
Angelika Jędryczko st. wol.
par. Rogowo

Intencje Mszalne 07.06.- 14.06.2020r.

8.30 – + Wanda Stępska 12 r.śm,, Hieronim Stępski i Konrad Reiwer
10.00 (Brzezinko) – +Jan Radziecki 1 r.śm.
11.30 - + Bronisław Dumanowski 15 r.śm i Eugenia Dumanowska
12.45  (Młyniec) – za parafian

17.30 – za parafian
18.00 – + Marianna Łęgowska i dziadkowie – int. od Wiesia

17.30 – + Stefania Lewandowska 5 r. śm
18.00 – + Mieczysław 15r. pogrzebu, Zdzisław i Dariusz Kuczkowscy – int. z Gronowa

17.30 - + Jan Weichhaus
18.00 – +  Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Stanisława i Wandy Zielińskich w 65 r. ślubu – int. córek, wnuków i prawnuków.

Czwartek 11.06. - Boże Ciało
– + Kazimierz Nowak
10.00 (Brzezinko) – +Tadeusz i Janina Kwiatkowscy, zmarli z rodziny Kwiatkowskich i Gręźlikowskich oraz Julianna Zubek
11.30 - + Rodzice Łucja i Jan Dąbrowscy oraz siostry i bracia

17.30 – + Mieczysław i Marek Muchewicz
18.00 + Andrzej Ziółkowski 5 r.śm.

17.15  - za parafian
18.00 - + Władysława, Aleksander Lewandowscy, Zofia Reza, Janusz i Józef Górni, Lidia Grabowska i Roman Zakrzewski

8.30 – + Gertruda Kończewska 8 r.śm i Feliks Kończewski – int. dzieci
10.00 (Brzezinko) – + Waldemar Ziółkowski 12 r.śm. i rodzice z obojga stron