Niedziela Zesłania Ducha Świętego
 31.05.2020 r.

Jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” - Święto Matki Bożej, Matki Kościoła, Msze św. o godz. 15.45, 16.30 (Brzezinko), 18.00.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W piątek – I Piątek miesiąca, wznawiamy odwiedziny chorych od godz. 9.00, ale tylko po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub w biurze parafialnym. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowania 2 metrów odległości podczas modlitwy.

W obecnej sytuacji Msze św codzienne są recytowane.

Mimo złagodzonych przepisów sanitarnych, apeluję, aby większość wiernych podczas Mszy św. niedzielnych pozostawało na zewnątrz kościoła.

Transmisja Mszy św. z Gronowa, w każdą niedzielę (do przyszłej niedzieli) o godz. 11.30 w internecie na stronach sołectw: Gronowo i Młyniec Pierwszy.

Decyzją Biskupa Toruńskiego z dniem 6 czerwca zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Świętej.

Bardzo dziękuję tym, którzy organizują transmisję internetową  .Dziękuję wiernym zgromadzonym przed ekranami za tak liczny udział w nabożeństwach.

Spowiedź św. przed Mszą św od godz. 17.00,. po uprzednim umówieniu się telefonicznym, lub mailowym (przynajmniej dzień wcześniej) w salce parafialnej. Ze względów bezpieczeństwa nie ma spowiedzi przy konfesjonale w kościele.

Czas spowiedzi i Komunii św wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Św. 16 czerwca, do tego dnia można oddawać kartki do spowiedzi.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, z racji panującej sytuacji nie będzie procesji ulicami Gronowa. Organizujemy procesję samochodową. Plan procesji: I ołtarz – Gronowo, II ołtarz – Brzeźno, III ołtarz – Brzezinko, IV ołtarz Młyniec I, V ołtarz – Rogówko. Dziękuję Sołtysom i Strażakom OSP za zaangażowanie się w tę inicjatywę

Biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku  od 16.30 do 17.00 , w sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie lub mailowo.

Regulacje dotyczące opłat na cmentarzu można też dokonywać na konto parafialne. W tytule wpłaty koniecznie trzeba podać nr grobu i imię i nazwisko osoby tam spoczywającej. Najlepiej jednak sprawdzić to internetowo,a w przypadku wystąpienia błędów skontaktować się z biurem parafialnym.

W przypadku stawiania pomnika, po uprzednim załatwieniu formalności w biurze parafialnym, proszę kontaktować się z panem grabarzem w celu ustalenia daty i godziny, aby otworzyć wtedy bramę cmentarza. Telefon umieszczony jest na tablicy przy wejściu na cmentarz.

Ponieważ sytuacja w kraju jest dynamiczna, więc mogą nastąpić zmiany co do nabożeństw, aktualne informacje będą podawane w internecie.

Dziękuję za ofiarowanie puszki do Komunii św. do kaplicy w Brzezinku.

Dziękuje za przygotowanie dekoracji i liturgii w kościele na dzisiejszą Uroczystość.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” w dniu 17.06. organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na cele misyjne.

Do nabycia w zakrystii tygodnik „Niedziela”.

Intencje Mszalne 31.05.- 07.06.2020 r.

Niedziela 31.05. Zesłanie Ducha Świętego
8.30 – + Rodzice i bracia Konczewscy, tesciowie Głowaccy, Sebastian Gilar i Władysław Głowacki
10.00 (Brzezinko) – + Klemens Lewicki, Krystyna Rutkowska, Stefan Kaliszewski, Jerzy Brucki i Zbigniew Słomski
11.30 -  + Jarosław Gręźlikowski
12.45  (Młyniec) – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Alicji i Piotra Bartnik w 41 r. ślubu

Poniedziałek 01.06. II Dzień Zielonych Świąt; Święto Matki Kościoła
15.45 – + Bolesław Trawnik 16 r.śm
16.30 (Brzezinko) – + Salomea i Franciszek Sławkowscy oraz Krystyna Narkiewicz
18.00 – + Piotr Blumkowski 5 r. śm.

17.30 – + Tadeusz Tykałowski – int od Zakładu Pogrzebowego Extor
18.00 – + Maria Krygier 5 r.śm.

17.30 -  Za parafian
18.00 – +  Irena i Bolesław Kubaccy

17.30 - + Hubert Frąk 18 r.śm. i Sławomir Frąk
18.00 – + Stanisława i Zygmunt Kąklewscy – int. z Gronowa

17.30 –  Za parafian
18.00 + Rodzice Salomea i Franciszek Sławkowscy w r.śm. oraz Krystyna Narkiewicz

17.15  - + Zygmunt Wierzycki w r. urodzin i dziadkowie z obojga stron
18.00 - + Władysław Ritter i zmarli z rodziny

8.30 – + Wanda Stępska 12 r.śm., Hieronim Stępski i Konrad Reiwer
10.00 (Brzezinko) – + Jan Radziecki 1 r.śm.
11.30 -  + Bronisław Dumanowski 15 r.śm. i Eugenia Dumanowska
12.45  (Młyniec) – Za parafian