Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
 24.05.2020 r.

Trwa miesiąc maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe (w wersji dostosowanej do panującej sytuacji) w dni powszednie wraz z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę wraz z Mszą św. o godz.11.30, nabożeństwa majowe przy figurze w Młyńcu Pierwszym w dni powszednie o godz. 17.00, w kaplicy w Brzezinku o godz. 18.30.

Dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę gospodarczo-remontową, mimo tej trudnej sytuacji zebraliśmy 1800 zł.

We wtorek 26.05 obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o tym dniu w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Nowenna do Ducha św. wraz z nabożeństwem majowym.

Po spotkaniu rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., ustaliliśmy, że Uroczystość I Komunii św. zostaje przeniesiona na 22.05 przyszłego roku

W obecnej sytuacji Msze św codzienne są recytowane.

Zgodnie z przepisami sanitarnymi dotyczącymi odległości między wiernymi uczestniczącymi w nabożeństwach,  ponieważ nasz kościół jest mały, proszę, aby pierwszeństwo wejścia do wnętrza kościoła miały osoby z rodziny, która zamówiła intencję. W kościele nie powinno być więcej niż ok. 20 osób. Pozostali niech uczestniczą we Mszy św. na zewnątrz kościoła, a do wnętrza niech wejdą tylko aby przyjąć Komunię św. W związku z tym, że wierni mają w tej sytuacji ograniczoną możliwość bezpośredniego uczestnictwa w nabożeństwach, czasowo (do odwołania) zostaje wprowadzona dodatkowa Msza św. niedzielna w Młyńcu Pierwszym przy figurze Matki Bożej o godz. 12.45.

W przypadku pogrzebów, obowiązują te same środki bezpieczeństwa.

Zwracam się jednak z prośba, że jeżeli ktoś, kto zamówił intencję, a w zaistniałej sytuacji zamierza z niej zrezygnować i nie uczestniczyć w tej Mszy, niech powiadomi o tym wcześniej biuro parafialne. Można też składać ofiary za Mszę św. na konto parafialne, w tytule proszę podać treść intencji, jej datę oraz godzinę

Przypominam również do dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.,szczególnie apeluję o to do osób starszych i chorych, które najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo zarażenia. Osoby, które korzystają z tej dyspensy, niech łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. w środkach społecznego przekazu.

Transmisja Mszy św. z Gronowa, w każdą niedzielę (do odwołania) o godz. 11.30 w internecie na stronach sołectw: Gronowo i Młyniec Pierwszy.

Bardzo dziękuję tym, którzy organizują transmisję internetową. Dziękuję wiernym zgromadzonym przed ekranami za tak liczny udział w nabożeństwach.

Spowiedź św. przed Mszą św od godz. 17.00, po uprzednim umówieniu się telefonicznym, lub mailowym (przynajmniej dzień wcześniej) w salce parafialnej. Ze względów bezpieczeństwa nie ma spowiedzi przy konfesjonale w kościele.

Czas spowiedzi i Komunii św wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Św. 16 czerwca, do tego dnia można oddawać kartki do spowiedzi.

Biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku  od 16.30 do 17.00, w sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie lub mailowo.

Regulacje dotyczące opłat na cmentarzu można też dokonywać na konto parafialne. W tytule wpłaty koniecznie trzeba podać nr grobu i imię i nazwisko osoby tam spoczywającej. Najlepiej jednak sprawdzić to internetowo,a w przypadku wystąpienia błędów skontaktować się z biurem parafialnym.

W przypadku stawiania pomnika, po uprzednim załatwieniu formalności w biurze parafialnym, proszę kontaktować się z panem grabarzem w celu ustalenia daty i godziny, aby otworzyć wtedy bramę cmentarza. Telefon umieszczony jest na tablicy przy wejściu na cmentarz.

Ponieważ sytuacja w kraju jest dynamiczna, więc mogą nastąpić zmiany co do nabożeństw, aktualne informacje będą podawane w internecie.

Do nabycia w zakrystii tygodnik „Niedziela”.

Intencje Mszalne 24.05.- 31.05.2020 r.

8.30 – + Tadeusz Kraiński
10.00 (Brzezinko) – + Marian Poskad i zmarli z rodziny – int. syna Wiesława z rodziną
11.30 - + Natalia 18 r.śm, Czesław 20 r.śm. i brat Antoni Kamińscy
12.45  (Młyniec) - + Stanisława Jordan z okazji Dnia Matki

17.30 – + Marzanna Ropińska – int. popogrz.
18.00 – + Tadeusz Gumowski 19 r.ś, - int. syna Michała z rodziną

17.30 – + Janina Niewiadomska
18.00 – + Janina Wrzesińska

17.30 - + Krystyna Narkiewicz