VI Niedziela Wielkanocna
 17.05.2020 r.

Trwa miesiąc maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe (w wersji dostosowanej do panującej sytuacji) w dni powszednie wraz z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę wraz z Mszą św. o godz.11.30, nabożeństwa majowe przy figurze w Młyńcu Pierwszym w dni powszednie o godz. 17.00, w kaplicy w Brzezinku o godz. 18.30.

Dzisiaj III Niedziela miesiąca kolekta gospodarczo-remontowa. Ponieważ mamy stan epidemii i jest bardzo mało osób w kościele, zwracam się z prośbą o wpłacanie ofiar na konto parafialne. Nr konta podany jest na nasze stronie internetowej. Bardzo dziękuję za każdy datek, to pozwoli na w miarę normalne funkcjonowanie parafii w tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Dzisiaj przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcam do modlitwy za jego wstawiennictwem, szczególnie w tym czasie pandemii na świecie. Niech w tym dniu będą przystrojone obrazy tego Wielkiego Papieża w naszych domach, jako znak naszej wdzięczności Bogu za jego pontyfikat.

W środę 20.05 na godz. 18.30 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., ponieważ w związku z obecną sytuacją musimy podjąć konkretne decyzje odnośnie uroczystości.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W obecnej sytuacji Msze św codzienne są recytowane.

Zgodnie z przepisami sanitarnymi dotyczącymi odległości między wiernymi uczestniczącymi w nabożeństwach,  ponieważ nasz kościół jest mały, proszę, aby pierwszeństwo wejścia do wnętrza kościoła miały osoby z rodziny, która zamówiła intencję. W kościele nie powinno być więcej niż ok. 20 osób. Pozostali niech uczestniczą we Mszy św. na zewnątrz kościoła, a do wnętrza niech wejdą tylko aby przyjąć Komunię św. W związku z tym, że wierni mają w tej sytuacji ograniczoną możliwość bezpośredniego uczestnictwa w nabożeństwach, czasowo (do odwołania) zostaje wprowadzona dodatkowa Msza św. niedzielna w Młyńcu Pierwszym przy figurze Matki Bożej o godz. 12.30.

W przypadku pogrzebów, obowiązują te same środki bezpieczeństwa.

Zwracam się jednak z prośba, że jeżeli ktoś, kto zamówił intencję, a w zaistniałej sytuacji zamierza z niej zrezygnować i nie uczestniczyć w tej Mszy, niech powiadomi o tym wcześniej biuro parafialne. Można też składać ofiary za mMsze św. na konto parafialne, w tytule proszę podać treść intencji, jej datę oraz godzinę

Przypominam również do dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.,szczególnie apeluję o to do osób starszych i chorych, które najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo zarażenia. Osoby, które korzystają z tej dyspensy, niech łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. w środkach społecznego przekazu.

Transmisja Mszy św. z Gronowa, w każdą niedzielę (do odwołania) o godz. 11.30 w internecie na stronach sołectw: Gronowo i Młyniec Pierwszy.

Bardzo dziękuję tym, którzy organizują transmisję internetową  .Dziękuję wiernym zgromadzonym przed ekranami za tak liczny udział w nabożeństwach.

Spowiedź św. przed Mszą św od godz. 17.00,. po uprzednim umówieniu się telefonicznym, lub mailowym (przynajmniej dzień wcześniej) w salce parafialnej. Ze względów bezpieczeństwa nie ma spowiedzi przy konfesjonale w kościele.

Czas spowiedzi i Komunii św wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Św. 16 czerwca, do tego dnia można oddawać kartki do spowiedzi.

Biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku  od 16.30 do 17.00 , w sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie lub mailowo.

Regulacje dotyczące opłat na cmentarzu można też dokonywać na konto parafialne. W tytule wpłaty koniecznie trzeba podać nr grobu i imię i nazwisko osoby tam spoczywającej. Najlepiej jednak sprawdzić to internetowo,a w przypadku wystąpienia błędów skontaktować się z biurem parafialnym.

W przypadku stawiania pomnika, po uprzednim załatwieniu formalności w biurze parafialnym, proszę kontaktować się z panem grabarzem w celu ustalenia daty i godziny, aby otworzyć wtedy bramę cmentarza. Telefon umieszczony jest na tablicy przy wejściu na cmentarz.

Ponieważ sytuacja w kraju jest dynamiczna, więc mogą nastąpić zmiany co do nabożeństw, aktualne informacje będą podawane w internecie.

Intencje Mszalne 17.05.- 24.05.2020 r.

8.30 - + Kazimierz i Wiesław Tkaczyk
10.00 - (Brzezinko) – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z rośba o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Janiny z okazji 80 urodzin – int. dzieci i wnuków
11.30 - + Bolesław Jankowski – int córki z rodziną
12.45 -  (Młyniec) - msza św.

17.30 - + Anna Grochulska
18.00 - + Alfreda i Eugeniusz Rybiccy – int. córki z Turzna

17.30 -  + Marianna i Stanisław Ciupak
18.00 - + Stanisława Betkier z okazji Dnia Matki – int dzieci

17.30  - + Józef Łukowski – int. od Zakładu Pogrzebowego „Extor”
18.00 - +  Felicja Czarnecka – int. dzieci z okazji Dnia Matki

17.30 - + Maria Karpińska – int. od Zakładu Pogrzebowego „Extor”
18.00 - + Ireneusz Idzikowski 11 r.śm, Krystyna Mazurkiewicz 2 r.śm.

17.30 - + Marianna, Zygmunt i Kazimierz Szyjkowscy
18.00 - + Janina Góralczyk i Marek Łuczyński

17.15 - + Danuta Chojnacka
18.00 - + Kazimierz Jurko, Antoni i Weronika Parka