IV Niedziela Wielkanocna
 03.05.2020 r.

Dziś IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

W obecnej sytuacji zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski i dekretem Biskupa Toruńskiego  Msze św codzienne będą recytowane.

Zgodnie z przepisami sanitarnymi dotyczącymi odległości między wiernymi uczestniczącymi w nabożeństwach,  ponieważ nasz kościół jest mały, proszę, aby pierwszeństwo wejścia do wnętrza kościoła miały osoby z rodziny, która zamówiła intencję. W kościele nie powinno być więcej niż ok. 20 osób. Pozostali niech pozostaną na zewnątrz. W dni powszednie Msze św. pozostają na razie bez zmian.

W przypadku pogrzebów, obowiązują te same środki bezpieczeństwa.

Zwracam się jednak z prośba, że jeżeli ktoś, kto zamówił intencję, a w zaistniałej sytuacji zamierza z niej zrezygnować i nie uczestniczyć w tej Mszy, niech powiadomi o tym wcześniej biuro parafialne. Można też składać ofiary za msze św. na konto parafialne, w tytule proszę podać treść intencji, jej datę oraz godzinę

Przypominam również do dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.,szczególnie apeluję o to do osób starszych i chorych, które najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo zarażenia. Osoby, które korzystają z tej dyspensy, niech łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. w środkach społecznego przekazu.

Transmisja Mszy św. z Gronowa, w każdą niedzielę (do odwołania) o godz. 11.30 w internecie na stronach sołectw: Gronowo i Młyniec Pierwszy.

Bardzo dziękuję tym, którzy organizują transmisję internetową  .Dziękuję wiernym zgromadzonym przed ekranami za tak liczny udział w nabożeństwach.

Spowiedź św. przed Mszą św od godz. 17.00,. po uprzednim umówieniu się telefonicznym, lub mailowym (przynajmniej dzień wcześniej) w salce parafialnej. Ze względów bezpieczeństwa nie ma spowiedzi przy konfesjonale w kościele.

Czas spowiedzi i Komunii św wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Św. 16 czerwca, do tego dnia można oddawać kartki do spowiedzi. Bardzo proszę, aby odłożyć spowiedź na późniejszy czas, a teraz łączyć się tzw Komunią duchową. Warunki komunii duchowej określone są przez Stolicę Apostolską. Dostępne w internecie.

Biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku  od 16.30 do 17.00 , w sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie lub mailowo.

Regulacje dotyczące opłat na cmentarzu można też dokonywać na konto parafialne. W tytule wpłaty koniecznie trzeba podać nr grobu i imię i nazwisko osoby tam spoczywającej. Najlepiej jednak sprawdzić to internetowo,a w przypadku wystąpienia błędów skontaktować się z biurem parafialnym. Nr konta podany jest na nasze stronie internetowej.

W przypadku stawiania pomnika, po uprzednim załatwieniu formalności w biurze parafialnym, proszę kontaktować się z panem grabarzem w celu ustalenia daty i godziny, aby otworzyć wtedy bramę cmentarza. Telefon umieszczony jest na tablicy przy wejściu na cmentarz.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem i przepisami sanitarnymi nastąpiło zmniejszenie się liczby wiernych na Mszach św., to ma ogromny wpływ na na funkcjonowanie parafii, która musi pokrywać rachunki i wypłacać wynagrodzenie za prace wykonywane na rzecz parafii, zwracam się z gorącą prośbą o przekazywanie ofiar (które złożylibyśmy na tacę) na konto parafialne. Bardzo dziękuję za złożone ofiary. Przy kracie wejściowej do kościoła została wystawiona puszka na ofiary na kościół, jeśli ktoś wchodzi do kościoła, aby się pomodlić, może złożyć swój datek. Ze względów bezpieczeństwa przy puszcze znajduje się płyn dezynfekujący. „Bóg zapłać” za każda złożona ofiarę.

Rozpoczął się miesiąc maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe (w wersji dostosowanej do panującej sytuacji) w dni powszednie wraz z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę wraz z Mszą św. o godz.11.30, nabożeństwa majowe przy figurze w Młyńcu Pierwszym w dni powszednie o godz. 17.00

Termin I Komunii św., która miała się odbyć 6 czerwca, zostaje przesunięty na sobotę 10 października

Ponieważ sytuacja w kraju jest dynamiczna, więc mogą nastąpić zmiany co do nabożeństw, aktualne informacje będą podawane w internecie.

Intencje Mszalne 03.05.- 10.05.2020 r.

8.30 – + Rodzice Kąklewcy – int. dzieci
10.00 (Brzezinko) – + Krystyna Narkiewicz – int brata z rodziną
11.30 -  + Marta, Stanisław i Bernard Stopyra oraz Zofia Kułakowska
13.00 (Młyniec Pierwszy) Msza św. przy figurze Matki Bożej

17.30 – + Wacław Kubicki -  int.popogrz.
18.00 – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Amelii Skrzynieckiej z okazji 18 urodzin.

17.30 –  + Witalis Kamiński, Franciszka i Witalis Kamińscy oraz Marta i Bolesław Neuman
18.00 – + Witold i Stanisław Skrzynieccy

17.30 - + Stanisław Wojciechowski i Czesław Wdowski
18.00 – + Rodzice Stanisława i Zygmunt Romanowscy oraz Stanisław i Regina Przystalscy