Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocna   

 
26.04.2020 r.

 

Dziś III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem  zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę.

W obecnej sytuacji zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski i dekretem Biskupa Toruńskiego  Msze św codzienne będą recytowane.

Zgodnie z przepisami sanitarnymi dotyczącymi odległości między wiernymi uczestniczącymi w nabożeństwach,  ponieważ nasz kościół jest mały, proszę,, aby pierwszeństwo wejścia do wnętrza kościoła miały osoby z rodziny, która zamówiła intencję. W kościele nie powinno być więcej niż ok.20 osób. Pozostali niech pozostaną na zewnątrz. W dni powszednie Msze św. pozostają na razie bez zmian.

W przypadku pogrzebów, obowiązują te same środki bezpieczeństwa.

Zwracam się jednak z prośba, że jeżeli ktoś, kto zamówił intencję, a w zaistniałej sytuacji zamierza z niej zrezygnować i nie uczestniczyć w tej Mszy, niech powiadomi o tym wcześniej biuro parafialne. Można też składać ofiary za msze św. na konto parafialne, w tytule proszę podać treść intencji, jej datę oraz godzinę

 Przypominam również do dyspensie wydanej 13 marca br. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.,szczególnie apeluję o to do osób starszych i chorych, które najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo zarażenia. Osoby, które korzystają z tej dyspensy, niech łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. w środkach społecznego przekazu.

Transmisja Mszy św. z Gronowa, w każdą niedzielę (do odwołania) o godz. 11.30 w internecie na stronach sołectw: Gronowo i Młyniec Pierwszy.

Bardzo dziękuję tym, którzy organizują transmisję internetową  .Dziękuję wiernym zgromadzonym przed ekranami za tak liczny udział w nabożeństwach.

Spowiedź św. przed Mszą św. po uprzednim umówieniu się telefonicznym, lub mailowym (przynajmniej dzień wcześniej) w salce parafialnej. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie spowiedzi przy konfesjonale w kościele.

Czas spowiedzi i Komunii św wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Św. 16 czerwca, do tego dnia można oddawać kartki do spowiedzi. Bardzo proszę, aby odłożyć spowiedź na późniejszy czas, a teraz łączyć się tzw Komunią duchową. Warunki komunii duchowej określone są przez Stolicę Apostolską. Dostępne w internecie.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem i dekretem Biskupa biuro parafialne będzie nieczynne do odwołania, w sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie lub mailowo.

Wszelkie regulacje dotyczące opłat na cmentarzu proszę dokonywać na konto parafialne. W tytule wpłaty koniecznie trzeba podać nr grobu i imię i nazwisko osoby tam spoczywającej. Najlepiej jednak sprawdzić to internetowo,a w przypadku wystąpienia błędów skontaktować się z biurem parafialnym. Nr konta podany jest na nasze stronie internetowej.

W przypadku stawiania pomnika, po uprzednim załatwieniu formalności w biurze parafialnym, proszę kontaktować się z panem grabarzem w celu ustalenia daty i godziny, aby otworzyć wtedy bramę cmentarza. Telefon umieszczony jest na tablicy przy wejściu na cmentarz.

W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem i przepisami sanitarnymi nastąpiło zmniejszenie się liczby wiernych na Mszach św., to ma ogromny wpływ na na funkcjonowanie parafii, która musi pokrywać rachunki i wypłacać wynagrodzenie za prace wykonywane na rzecz parafii, zwracam się z gorącą prośbą o przekazywanie ofiar (które złożylibyśmy na tacę) na konto parafialne. Bardzo dziękuję za złożone ofiary. Przy kracie wejściowej do kościoła została wystawiona puszka na ofiary na kościół, jeśli ktoś wchodzi do kościoła, aby się pomodlić, może złożyć swój datek. Ze względów bezpieczeństwa przy puszcze znajduje się płyn dezynfekujący. „Bóg zapłać” za każda złożona ofiarę.

W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe (w wersji dostosowanej do panującej sytuacji) w dni powszednie wraz z Mszą św. o godz. 18.00, w niedzielę wraz z Msza św. o godz.11.30, nabożeństwa majowe przy figurze w Młyńcu Pierwszym w dni powszednie o godz. 17.00.

W piątek – I Piątek Miesiąca, z racji panującej pandemii nie będzie odwiedzin chorych, ani spowiedzi przy konfesjonale.

W sobotę liturgicznie obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym roku uroczystość ta została przeniesiona na 2 maja, z racji iż 3 maja przypada IV Niedziela Wielkanocna.

W przyszła niedzielę o godz. 13.00 dodatkowa Msza św. w Młyńcu Pierwszym, która będzie również transmitowana na stronie sołectwa Młyniec Pierwszy.

Termin I Komunii św., która miała się odbyć 6 czerwca, zostaje przesunięty na sobotę 10 października

Ponieważ sytuacja w kraju jest dynamiczna, więc mogą nastąpić zmiany co do nabożeństw, aktualne informacje będą podawane w internecie.

Składam podziękowanie za organizację i udział w akcji dobroczynnej zbierania plastikowych nakrętek,  z której dochód przeznaczony jest na operację dla chorego Mateusza. W naszych punktach zebrano 1 tonę i 40 kg. Akcja zbierania tra dalej.

 

PILNE!!!

Ponieważ wystąpiły pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu poczty mailowej (serwer odbiera pocztę, ale nie można nic wysłać), dlatego w informacjach przesyłanych mailem proszę podać telefoniczny nr kontaktowy w celu uzyskania odpowiedzi, bądź kontaktować się telefonicznie lub SMSem. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się nam naprawić tę usterkę.

 

 

                                                    Intencje Mszalne 26.04.- 03.05.2020 r.


Niedziela 26.04.  
8.30 – + Helena, Leon i Roman Janiaczyk, Jadwiga Zdzisław i Przemek Wróblewscy oraz Jerzy Kołtun
10.00 (Brzezinko) – + Bogumiła, Aniela, Jan i Grzegorz Tucholscy, Teresa , Bernard, Sławek i Przemek Rybaccy, Helena i Ignacy Grodziccy oraz Adam Grodzicki
11.30 -  + Edmund, Wanda i Franciszek Żurawscy, Tomasz i Jan Gruszka

Poniedziałek 27.04.
17.30 – + Henryk Kwiatkowski int.popogrz.
18.00 – + Andrzej Rygielski z okazji urodzin, Jerzy, Stanisława i Marek Betkier – int. z Gronowa

Wtorek 28.04.
17.30 –  + Zygmunt Wichest, Wiktoria i Kazimierz Groszewscy
18.00 – + Alfreda Zielińska 1 r.śm.

Środa 29.04
17.30 - + Franciszek Koźlikowski
18.00 – + Andrzej i Józefa Lisewscy

Czwartek 30.04.
17.30 - + Bernadeta Wójcik z okazji urodzin
18.00 – + Elżbieta Głowacka 6 r.śm

Piątek 01.05.
17.30 – Z prośbą o deszcz
18.00 + Genowefa Przychodniak 10 r.śm

Sobota 02.05.
17.15 - + Marian Murawski 3 r.śm. i Stanisława Murawska
18.00 - +  Zygmunt Klugowski 3 r.śm, Kazimiera i Jan Kowalscy i zmarli z rodziny

Niedziela 03.05.  
8.30 – + Rodzice Kąklewcy – int. dzieci
10.00 (Brzezinko) – + Krystyna Narkiewicz – int brata z rodziną
11.30 -  + Marta, Stanisław i Bernard Stopyra oraz Zofia Kułakowska
13.00  (Młyniec Pierwszy)  Msza św. przy figurze Matki Bożej