1. W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem Konferencja Episkopatu Polski zaleca przyjmowanie Komunii św. na rękę.

2. W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski i dekretem Biskupa Toruńskiego dzisiaj zostały wprowadzone dodatkowe Msze św. (bez kazania) ,odprawiane w następującym porządku: o godz. 7.45, 8.30, 10.00 (Brzezinko), 11.30, 12.15 i a dziś jeszcze o 13.00 w Młyńcu Pierwszym Msza św. przy figurze św Józefa. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna jest rozwojowa, w związku z tym w przyszła niedzielę nie będzie już dodatkowych Mszy św., gdyż możemy nie zdążyć przewietrzyć kościoła, do czego wzywają przepisy sanitarno epidemiologiczne. Dla osób, które będą chciały w przyszłą niedzielę będzie możliwość przyjęcia Komunii św. na zewnątrz w następujących miejscach: Kamionki Małe na ośrodku o godz. 12.15,Brzeźno przy świetlicy o godz.12.35, Rogówko przy remizie o godz.12.50, Młyniec Pierwszy przy figurze Matki Bożej 13.10.

3. Zgodnie z tymi przepisami należy ograniczyć liczę uczestników zgromadzeń do 50 osób, ponieważ nasz kościół jest bardzo mały, dlatego proszę, aby w celu zachowania zalecanej odległości wiernych od siebie w czasie liturgii, do wnętrza kościoła wchodziło maksymalnie 20 osób, inni niech pozostaną za zewnątrz, są tam wystawione ławki, aby można było usiąść, a także będzie włączony głośnik zewnętrzny, do wnętrza kościoła osoby z zewnątrz niech wejdą tylko na czas Komunii św. W dni powszednie Msze św. pozostają na razie bez zmian. Zwracam się jednak z prośba, że jeżeli ktoś, kto zamówił intencję, a w zaistniałej sytuacji zamierza z niej zrezygnować i nie uczestniczyć w tej Mszy (co jest w wielu przypadkach zrozumiałe), niech powiadomi o tym wcześniej biuro parafialne. Przypominam również do dyspensie wydanej 13 marca br. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św, zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego, szczególnie apeluję o to do osób starszych i chorych, które najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo zarażenia. Osoby, które skorzystają z tej dyspensy, niech łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. w środkach społecznego przekazu.

4. W przypadku pogrzebów obowiązują te same środki bezpieczeństwa. Do Kościoła za trumną lub urną wchodzi tylko i wyłącznie najbliższa rodzina inni pozostają za zewnątrz. Msza św. żałobna recytowana, bez kazania. Proszę też liczyć się ze zmianami w liturgii, takimi że najpierw będzie miało miejsce złożenie trumny/urny do grobu, a dopiero po tym Msza żałobna, to tez zależy od rozporządzeń państwowych.

5. W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski i dekretem Biskupa Toruńskiego zostają zawieszone do odwołania wspólne celebracje nabożeństw: Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. U nas w parafii nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, na razie jednak pozostaje Droga Krzyżowa o godz. 18.00. Zachęca się do indywidualnego ich celebrowania w domach. Zawieszone tez zostają spotkania formacyjne, kursy przedmałżeńskie, spotkania grup parafialnych, celebracje sakramentu bierzmowania, pielgrzymki. Odwołane zostają rekolekcje w naszej parafii, zarówno szkolne, jak i dla dorosłych. Odnośnie spowiedzi św. wielkanocnej będą podjęte jeszcze decyzje.

6. Spowiedź św. 10 min. przed Mszą św. w salce parafialnej. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie spowiedzi przy konfesjonale w kościele

7. Rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej, kartki do spowiedzi są do odebrania w zakrystii po każdej Mszy św. Treść kartek należy uzupełnić podając imię, nazwę miejscowości i nr domu. Ofiary składane za kartki są przeznaczone na remonty w parafii. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

8. Czas spowiedzi i Komunii św wielkanocnej kończy się w Niedzielę Trójcy Św. 16 czerwca, do tego dnia można oddawać kartki do spowiedzi. W przypadku, gdy będzie zezwolenie na tzw Absolucję, czyli rozgrzeszenie ogólne, odebrane kartki będzie można oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem i dekretem Biskupa nastąpiło zmniejszenie się liczby wiernych na Mszach św., to ma ogromny wpływ na na funkcjonowanie parafii, która musi pokrywać rachunki i wypłacać wynagrodzenie za prace wykonywane na rzecz parafii, zwracam się z gorącą prośbą o przekazywanie ofiar (które złożylibyśmy na tacę) na konto parafialne. Bardzo dziękuję za złożone ofiary.

10. Ponieważ sytuacja w kraju jest dynamiczna, więc mogą nastąpić zmiany co do nabożeństw, aktualne informacje będą podawane w internecie

11. W związku z zagrożeniem zarażenia koronawiusem i dekretem Biskupa biuro parafialne będzie nieczynne, w sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie.

Intencje Mszalne 22.03.- 29.03.2020 r.

8.30+ Tadeusz Krajniewski

10.00 (Brzezinko) – + Jan Sipak popogrz.

11.30 - + Mąż Edward Kucharski z okazji urodzin, Jolka, Marianna i Wacław Kucharscy

13.00 - (Młyniec) + W int. mieszkańców Młyńca

+ Dziadkowie Marek, Stanisław, Stanisława - -nt wnuków Martyny i Michała

18.00 + Stanisław Suchorzyński 21 r.śm

17.30 + Robert Dmochowski – int. popogrz.

18.00 + Krystian Kołek 1 r.śm

Środa 25.03. - Zwiastowanie Pańskie

15.00 Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośba o dalsze i Boże Błogosławieństwo dla Gabrieli Lewandowskij

16.30 (Brzezinko) – Mama Weronika Tułodziecka 10 r.śm, ojciec Franciszek Tułodziecki, brat Roman Tułodziecki

18.00 + Krystyna i Feliks Wysoccy, Jadwiga Kamińska i Monika Ciesińska

17.30 - + Ryszard Winiarski – int. popogrz.

18.00 + Cecylia Kuropatwa i zmarli z rodziny

18.00 + Zygmunt w r.śm., Jadwiga i Andrzej Belzyt

17.15 - + Genowefa i Mieczysław Halkiewicz

18.00 - + Franciszek Koźlikowski