1. Jutro i pojutrze po Mszy św wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, jako przygotowanie do Wielkiego Postu.
  2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne codziennie (za wyjątkiem środy) od godz. 16.30 do godz.17.15.
  3. W środę – środa popielcowa, początek Wielkiego Postu, w tym dniu obowiązuję ścisły post czyli trzeba się powstrzymać od posiłków mięsnych. Wolno jeść tylko 3 razy w ciągu dnia, w tym raz „do syta”. Przepisy te nie obowiązują osób chorych i uzależnionych od diety.
  4. W środę popielcową Msze św z poświęceniem popiołu o godz: 15.00, 16.30 (Brzezinko), 18.00.
  5. Rozpoczyna się czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej, kartki do spowiedzi są do odebrania w biurze parafialnym lub w zakrystii po każdej Mszy św. Treść kartek należy uzupełnić podając imię, nazwę miejscowości i nr domu. Ofiary składane za kartki są przeznaczone na remonty w parafii. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Mszą św o godz. 18.00.
  7. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00.
  8. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek wraz z wieczorną Mszą św. i kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Za udział Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
  9. W sobotę o godz. 16.spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  10. Zapraszam na Gorzkie Żale, które śpiewamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu 10 minut przed każdą Mszą św. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  11. W dniach 26.02 – 02.03 obchodzimy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  12. Polecam nowy numer tygodnika „Niedziela”.
 
 
Intencje Mszalne 23.02.- 01.03.2020 r.
Niedziela 23.02.
8.30 – + Jerzy Kołtun 35 r.śm. oraz rodzice i bracia Kołtun
10.00 (Brzezinko) – + Bronisława Janiszewska 16 r.śm. i jej mąż Bronisław
11.30 - + Tadeusz i Genowefa Ankierscy, brat Mirosław, dziadkowie Ankierscy i Piątkowscy oraz Cecylia i Stanisław Serwiccy
Poniedziałek 24.02.
17.30 + Maria Dunajska 2 r.śm.
18.00 + Zofia Pacholec 18 r.śm.
Wtorek 25.02.
17.30 + Franciszek Koźlikowski, Kazimiera, Janina i Andrzej Łukasik
18.00 + Stanisława Betkier 2 r.śm., Jerzy i Marek Betkier oraz Andrzej Rygielski
Środa 26.02.- Środa Popielcowa
15.00 - + Sebastian Gilar w dniu urodzin – int. chrzestnej
16.30 (Brzezinko) + Krystyna Narkiewicz – int. brata Stanisława z żoną
18.00 + Roman Skomra 10 r.śm, Pelagia i Mieczysław Skomra
Czwartek 27.02.
17.30 - + Janina Niewiadomska 1 r.śm.
18.00 + Władysław Głowacki – int. od Wiesi
Piątek 28.02.
18.00 - + Stanisław Wojciechowski 7 r.śm. - int. żony z dziećmi
Sobota 29.02.
17.15 - + Alojzy i Maria Wernerowscy
18.00 - + Leon, Małgorzata i Andrzej Zielińscy i zmarli z rodzin Lange i Zielińskich
Niedziela 01.03.
8.30 – + Zygmunt Klugowski, Kazimiera i Jan Kowalscy i zmarli z rodziny
10.00 (Brzezinko) – + Zmarli z rodziny Poskard
11.30 - + Mieczysław Zwierski z okazji urodzin