1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas kolekty gospodarczej przeznaczonej na pokrycie kosztów związanych z remontem naszego kościoła. Zebraliśmy 2475 zł „Bóg zapłać” też za ofiary złożone indywidualnie na ten cel w biurze parafialnym oraz wpłacone na konto parafialne. Kwoty te w całości są przeznaczone na pokrycie kosztów własnych remontu kościoła. Pozostaje jeszcze do zapłaty dach plebanii, ale to będziemy stopniowo realizowali z przychodów bieżących (ofiary z chrztów, pogrzebów, ślubów, kolędowe itp.).
  2. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, które przypadało w ubiegły czwartek, dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów na zewnątrz kościoła. Z ofiar złożonych podczas poświecenia wspomożemy m.in. zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, pracujących w różnych częściach świata. „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św.
  4. W czwartek po południu i piątek przez cały dzień w kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunkami odpustu są: przyjęcie Komunii św i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień - miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.
  6. W piątek – I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. od godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. wraz z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem oddania.
  7. Na spotkaniu Parafialnej Rady Ekonomicznej uchwalono, iż od dnia 01.08.2019 r. stawka za tzw. pokładne na cmentarzu będzie wynosiła 400 zł na 20 lat.
  8. Dnia 03.08.w sobotę w Lisewie odbędzie się doroczne spotkanie wspólnot Żywego Różańca naszej diecezji. Z naszej parafii organizowany jest autokar. Bardzo dziękuję p. katechetce Marii Gumowskiej za podjęcie się organizacji tej pielgrzymki. Osoby chcące uczestniczyć w tym wydarzeniu proszone są o zapisywanie się w biurze parafialnym lub w zakrystii po każdej mszy św. Autokar będzie zabierał pielgrzymów w następującym porządku: Rogówko przy sklepie - godz.8.30, Młyniec I przy sklepie - ok. godz. 8.40, Brzezinko przy placu zabaw – ok. godz.8.45, Gronowo przy sklepie - ok. godz. 8.50. Powrót przewidywany jest ok. godz.15.30.
  9. Parafia w Pluskowęsach organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Niepokalanowa w dniach 30-31.08. Nocleg w Częstochowie. Koszt przejazdu z noclegiem 100 zł. Bliższe informacje w biurze parafialnym.
  10. W przyszła niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na dalsze prace przy kaplicy w Brzezinku.
  11. W związku z pracami przy drodze procesyjnej przy kaplicy w piątek na godz 18.00 zapraszam pod wzgórze św. Rocha w Brzezinku chętnych z grabiami do pomocy przy porządkowaniu terenu
  12. Polecam nowy numer Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”
  13.

Zapowiedzi przedślubne

Paweł Bilicki st. wolnego par farna – Brodnica

Sylwia Agnieszka Politowska st. wolnego par. tutejsza

Intencje Mszalne 28.07.- 04.08.2019 r.

8.30 + Edmund Przystalski

10.00 (Brzezinko) – + Gabriela Laskowska

11.30 - + Natalia, Czesław oraz brat Antoni Kamiński – int. z Kamionek

18.00 - + Felicja Czarnecka – 2 r. pogrzebu

18.00 – + Jarosław Politowski 10 r.śm.

18.00 - + Anna i Władysław Węglęrscy i zmarli z rodziny Kuczkowskich

18.00 - + Jan 13 r.śm., Monika i Konrad Reiwer

18.00 - + Jan Rygielski i zmarli z rodziny

18.30 – Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośba o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Grażyny i Sławomira Sojak z okazji 45 r. ślubu

17.15 - O Boże błogosławieństwo dla Wiktora Sekulskiego z okazji chrztu

18.00 - + Kazimierz Jurko, Aleksander i Zofia Jurko i zmarli z rodziny

19.30 (Kamionki) - + Rodzice Bernard i Bronisława Kamińscy, rodzice Dembińscy i ich dzieci

8.30+ Jadwiga Politowska 9 r.śm. i Jarosław Politowski 10 r.śm.

10.00 (Brzezinko) – + Helena i Jan Pogoda, Maria i Stanisław Gackowscy

11.30 - + Bolesław Jankowski – int. córek z rodzinami