1. Bardzo dziękuje za ofiary składane na tacę w ubiegła niedzielę z przeznaczeniem na wykonanie drogi procesyjnej wokół kaplicy w Brzezinku. Zebraliśmy prawie 1100 zł. Prace przy kaplicy w Brzezinku trwają, chcielibyśmy je ukończyć do odpustu, na który przybędzie Ks. Biskup Ordynariusz. Dziękuję sponsorom i tym, którzy bezinteresownie pracują przy tym dziele. Szczególne podziękowania kieruję do p. Ignacego Grodzickiego za ok. 700 ton ziemi potrzebnej do usypania drogi.
  2. W minionym tygodniu poważnej awarii uległo nagłośnienie w kościele: przepaliły się głośniki i wzmacniacze. Bardzo dziękuję firmie Lekoprąd Elektronics p.Tadeusza Śliwy z Torunia za szybką interwencję, częściową naprawę sprzętu i wypożyczenie wzmacniacza, dzięki czemu możemy w dzisiejszą niedzielę w miarę normalnie funkcjonować. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że są to urządzenia, które mają ponad 20 lat i takie rozwiązanie sprawy jest tylko rozwiązaniem czasowy, musimy zacząć planować kupno nowego nagłośnienia. Na razie jest to niemożliwe, gdyż musimy spłacić remonty kościoła, zebrać na wkład własny do dotacji unijnych, dlatego mam nadzieję, że naprawione urządzenia jeszcze trochę nam posłużą, ale na to nie można dać gwarancji, a kościół bez nagłośnienia nie może funkcjonować, szczególnie latem, kiedy jest sporo osób na zewnątrz. Obliczony już został koszt nowego nagłośnienia, który wynosi ok. 10.tys. zł. Mam nadzieję, że do końca roku 2021 spłacimy wszystkie zobowiązania finansowe i wtedy przystąpimy do wymiany nagłośnienia w kościele.
  3. W przyszła niedzielę (3 niedziela miesiąca) kolekta gospodarczo-remontowa. Już dzisiaj składam serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na tacę, jak też i za ofiary, które wpływają indywidualnie. Mamy sporo wydatków związanych z remontami, dlatego dziękuję za Wasze zrozumienie w tej sprawie.
  4. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  6. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej
  7. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Jerzy Ziółkowski
  8. Polecam nowy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Zapowiedzi przedślubne:

Karol Gołębiewski st. wolnego par. Trąbin

Martyna Frąk st. wolnego par. Gronowo

Intencje Mszalne 14.07.- 21.07.2019 r.

8.30 + Władysława, Aleksander i Roman Zakrzewscy i zmarli z rodziny

10.00 (Brzezinko) – + Bogumiła, Aniela, Jan i Grzegorz Tucholscy oraz Teresa, Bernard, Sławek i Przemek Rybaccy

11.30 - + Piotr Baranowski 4 r.śm. oraz Henryk Baranowski

18.00 - + Henryk i Stanisława Bromont – int. z Gronowa

18.00 – + Stanisław Wojciechowski, rodzice Wojciechowscy i Rzepkowscy, Edmund Laskowski i zięć Czesław Wdowski

18.00 - + Bogdan Ambroziewicz w dniu imienin, rodzice i rodzeństwo

18.00 - + Teściowie Anna i Władysław Węglerscy i zmarli z rodziny Kuczkowskich

17.30 - + Marek Ankierski – int. popogrzeb.

18.00 - + Janina i Leon Marunowscy i zmarli z rodziny Janiaczyk

17.15 - + Jan Radziecki – int. popogrzeb.

18.00 - + Leszek Kmiecik 19 r.śm

19.30 (Kamionki) - + Teściowie; Genowefa i Marian Nadstawni i Tadeusz Bobiński