1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali czynny udział w oktawie Bożego Ciała: dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom, osobom niosącym baldachim i chorągwie, ministrantom, p. Organiście i wszystkim zaangażowanym w te uroczystości.
  2. W związku z moim wyjazdem biuro parafialne we wtorek będzie nieczynne.
  3. W piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00; spowiedź św od godz. 17.30.
  4. W sobotę 6 lipca rozpoczynamy wakacyjne odprawianie Mszy św. w Kamionkach o godz. 19.30.
  5. W sobotę 6 lipca rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej w Brzemiennej w Chełmoniu. Z nasze parafii tradycyjnie wyrusza pielgrzymka piesza. Wyjście pielgrzymki od bram kościoła o godz. 7.45; wyjście powrotne z Chełmonia jest przewidziane na godz. 14.30.
  6. W niedzielę 7 lipca Uroczysta Suma Odpustowa w Chełmoniu o godz 12.00.
  7. W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę chcemy wesprzeć budowę drogi procesyjnej wokół kaplicy w Brzezinku. Na odpust w Brzezinku przybędzie Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Śmigiel, który dokona konsekracji nowego ołtarza , jest to święto całej parafii, dlatego wszyscy musimy się zmobilizować do przygotowania tej uroczystości.
  8. W związku z licznymi zapytaniami odnośnie wykopów na starym cmentarzu przy szkole, informuję, że parafia nie została poinformowana o jakichkolwiek pracach przy cmentarzu i nie została na to wyrażona ze strony parafii zgoda. Z informacji mi udzielonych przez Gminę, wynika, że prace przeprowadzała firma zewnętrzna, która dokonała samowolnego działania. Będziemy domagali się wyjaśnień w tej sprawie.
  9. Polecam nowy numer Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz bezpłatny egzemplarz „Dobre Nowiny”.

Zapowiedzi przedślubne:

Dariusz Sędzikowski st. wolnego par. Gronowo

Malwina Went st. wolnego par. Lubicz Dolny

Karol Hnatusz st. wolnego par. Lembarg

Aneta Betkier st. wolnego par. Gronowo

Intencje Mszalne 30.06.- 07.07.2019 r.

8.30 + Roman i Janina Kaczmarek

10.00 (Brzezinko) – + Tadeusz Kwiatkowski, rodzice z obojga stron i zmarli z rodziny Kwiatkowskich oraz Hieronim i Jarosław Gręźlikowscy i Julianna Zubek

11.30 - + Halina Węglarz 12 r.śm.

18.00 - + Stefan Skrzyniecki – 1 r. śm. i z okazji urodzin – int. żony

17.30 - + Roman Szyjkowski – int. od Agnieszki i Jacka Rutka

18.00 – Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośba o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Marianny z okazji 80 urodzin

17.30 - + Sebastian Knopp – int. popogrz.

18.00 - + Kazimierz Lewandowski – int. syna Janusza

17.30 - + Krystyna Wełnowska – int. popogrz.

18.00 - + Celina Błaszczyk i zmarli z rodziny

18.00 - + Rodzice Kąklewscy – int. z Gronowa

1630 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośba o dalsze, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Macieja w dniu 18 urodzin

17.15 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośba o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Sylwii i Mateusza oraz o opiekę św. Mikołaja dla ich dzieci