1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi wielkanocnej
  2. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, kolekta gospodarczo – remontowa. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dziękuję też za wpłaty na konto parafialne. Pragnę poinformować, że została przyznana dotacja z Urzędu Gminy na remont kościoła, za co bardzo dziękuję. To pozwoli nam na rozpoczęcie kolejnych inwestycji, bo dzięki temu mogliśmy podpisać umowę na dotacje Unijne.
  3. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie w połączeniu ze Mszą św o godz. 18.00, a niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.
  4. W sobotę przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. Trwa „Biały Tydzień”, dzieci zapraszam na Msze św: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, we wtorek o godz. 17.00, a w czwartek o godz. 11.30.
  5. W związku z wizytacją biskupią w naszym dekanacie Msza św. we wtorek zostanie odprawiona o godz. 17.00, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na Boże Ciało zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 17.30 i w środę o godz. 18.30.
  7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. jak w niedziele o godz. 8.30, 10.00 (Brzezinko) i 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 z kościoła wyruszy Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trasa procesji jest taka, jak w roku ubiegłym: 1 ołtarz – naprzeciw wejścia do kościoła, 2 ołtarz przy remizie OSP, 3 ołtarz przy blokach, 4 ołtarz w bramie plebanii. Zachęcam do licznego udziału w procesji, abyśmy godnie uwielbili Chrystusa za dar Eucharystii. Na trasie procesji ustrójmy okna naszych domów.
  8. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
  9. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie zjazdu kapłanów z mojego rocznika święceń oraz uroczystości I Komunii św. Szczególnie dziękuję paniom katechetkom: Marii Gumowskiej i Annie Żabińskiej i p. Organiście za przygotowanie tych uroczystości, p. Ewie Goj za bukiety kwiatów i udekorowanie kościoła, państwu Annie i Rafałowi Wrzesińskim za ofiarowane kwiaty.
  10. Dnia 2 sierpnia z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę „Grupa Zielona – Ziemia Chełmińska”. Zapisy i informacje można uzyskać u ks. kierownika grupy – tel. 531-395-489. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 lipca o godz. 19.30 w kościele w Wąbrzeźnie. Od tego roku z racji dużego natężenia ruchu na Drodze Krajowej nr 15, trasa pielgrzymki została zmieniona i pielgrzymka nie będzie już przechodzić przez Gronowo.
  11. Polecam nowy numer tygodnika „Niedziela”

Zapowiedzi przedślubne:

Rafał Grabowski st. wolnego par. Wielka Łąka

Ewa Rygielska st. wolnego par. Gronowo

Dariusz Zduński st. wolnego par. Gronowo

Katarzyna Markiewicz st. wolnego par. Gronowo

,

Intencje Mszalne 16.06.- 23.06.2019 r.

8.30 + Kazimierz Nowak r.śm. - int. z Brzeźna

10.00 (Brzezinko) – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze i Boże błogosławieństwo dla Krystyny i Czesława z okazji rocznicy ślubu

11.30 - + Marzena Dybel w dniu urodzin

17.30 (Brzezinko) - + Gertruda Kończewska 7 r.śm. i Feliks Kończewski – int. dzieci

18.00 - + Rodzice Urbaniak, rodzice Małoń i Mieczysław Małoń

17.00 - + Krzysztof Mizieliński – int. popogrz.

17.30 - + Roman Szyjkowski – int. kolegów Jurka i Józefa z rodzinami

18.00 - + Benedykt Szajbach i Piotr Liniewski

Czwartek 20.06 - Boże Ciało

8.30 +Jan Szyjkowski z okazji urodzin i imienin

10.00 (Brzezinko) – + Przemek w dniu urodzin i zmarli z rodziny Rybackich

11.30 - + Bolesław Jankowski – int. wnuka Pawła

17.30 - + Rodzice Alojzy i Janina Kluba, dziadkowie i zmarli z rodziny

18.00 – + Jan Puszakowski z okazji imienin

17.15 - + Jarosław Politowski, Jarosław Gręźlikowski, Marek i Mirosław Klugiewicz

18.00 - + Maria Meszyńska 30 r.śm., zmarli z rodzin Kuczkowskich, Stuczyńskich, Meszyńskich, Madełów, Kwaśnych, Jana Rozwadowicz oraz o Boże błogosławieństwo da żyjących z tych rodzin

8.30 + Wanda, Edmund i Franciszek Żurawscy oraz Jan i Tomasz Gruszka

10.00 (Brzezinko) – + Jan Cywiński – int. żony z dziećmi

11.30 - + Stanisław Górny – int. od córek.