Niedziela, 06 Października 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą

1. Trwa październik miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, a w sobotę wieczorem i w niedzielę po każdej Mszy św odmówimy jedną tajemnicę różańcową.
(.....)
Niedziela, 29 Września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

1. Dzisiaj zbiórka do puszek nasze Seminarium Duchowne. Dziękuję Wam za złożone ofiary, a Akcji Katolickiej za przeprowadzenie kwesty.
(.....)
Niedziela, 08 Września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację parafialnych dożynek w ubiegłą niedzielę.
(.....)
Niedziela, 25 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą

1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w Brzezinku. Dziękuję p. Przemysławowi Gorczyca za nagłośnienie kaplicy i wzgórza. Dziękuję też Różom Różańcowy z Brzezinka za ufundowanie renowacji 11 krzeseł do kaplicy w Brzezinku.
(.....)
Niedziela, 11 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

1. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.30, 10.00 (Brzezinko) i 11.30. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż i kwiatów, owoców i warzyw.
(.....)
Niedziela, 04 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę zwykłą

1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dalsze prace przy kaplicy w Brzezinku.
(.....)
Niedziela, 28 Lipca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą

1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas kolekty gospodarczej przeznaczonej na pokrycie kosztów związanych z remontem naszego kościoła. Zebraliśmy 2475 zł „Bóg zapłać” też za ofiary złożone indywidualnie na ten cel w biurze parafialnym oraz wpłacone na konto parafialne. Kwoty te w całości są przeznaczone na pokrycie kosztów własnych remontu kościoła. Pozostaje jeszcze do zapłaty dach plebanii, ale to będziemy stopniowo realizowali z przychodów bieżących (ofiary z chrztów, pogrzebów, ślubów, kolędowe itp.).
(.....)
Niedziela, 21 Lipca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

1. Dzisiaj (3 niedziela miesiąca) kolekta gospodarczo-remontowa, składam serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę na tacę, jak też i za ofiary, które wpływają indywidualnie. Mamy sporo wydatków związanych z remontami, dlatego dziękuję za Wasze zrozumienie w tej sprawie.
(.....)
Niedziela, 14 Lipca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedziele zwykłą

1. Bardzo dziękuje za ofiary składane na tacę w ubiegła niedzielę z przeznaczeniem na wykonanie drogi procesyjnej wokół kaplicy w Brzezinku. Zebraliśmy prawie 1100 zł. Prace przy kaplicy w Brzezinku trwają, chcielibyśmy je ukończyć do odpustu, na który przybędzie Ks. Biskup Ordynariusz. Dziękuję sponsorom i tym, którzy bezinteresownie pracują przy tym dziele. Szczególne podziękowania kieruję do p. Ignacego Grodzickiego za ok. 700 ton ziemi potrzebnej do usypania drogi.
(.....)
Niedziela, 07 Lipca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na budowę drogi procesyjnej wokół kaplicy w Brzezinku. Na odpust w Brzezinku przybędzie Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Śmigiel, który dokona konsekracji nowego ołtarza , jest to święto całej parafii, dlatego wszyscy musimy się zmobilizować do przygotowania tej uroczystości.
(.....)
Niedziela, 30 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali czynny udział w oktawie Bożego Ciała: dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom, osobom niosącym baldachim i chorągwie, ministrantom, p. Organiście i wszystkim zaangażowanym w te uroczystości.
(.....)
Niedziela, 23 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze, strażakom z OSP Gronowo, ofiarodawcom drzewek, służbie liturgicznej, p. Organiście, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, paniom katechetkom i wszystkim zaangażowanym w tę Uroczystość. Dziękuję też za udekorowanie okien na trasie procesji. To wszystko świadczy o naszej czci dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
(.....)
Niedziela, 16 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi wielkanocnej
(.....)
Niedziela, 09 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli w tradycji polskiej „Zielone Święta”.
(.....)
Niedziela, 02 Czerwca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Kościół parafialny p.w. św. Mikołaja
w Gronowie:
Niedziele i święta nakazane
- godz. 8.30, 10.00  i 11.30
Inne święta: 15.00 i 18.00

2. Kaplica pw. św. Rocha w Brzezinku:
Niedziele i święta nakazane godz. 9.30
Inne święta godz. 16.30

3. Ośrodek wypoczynkowy Kamionki
– tylko w lipcu i sierpniu
Sobota godz 19.30
– Msza św z liturgii niedzielnej.

BIURO PARAFIALNE

Od wtorku do piątku od godz. 16.30 do godz. 17.15.

W poniedziałki biuro nieczynne.

KONTO PARAFII

Bank Pocztowy