Parafia pw. św. Mikołaja
w Gronowie

Śmierć papieża seniora Benedykta XVI

Sobota, 31 Grudzień 2022 r.

Śmierć papieża seniora Benedykta XVI


Smutna wiadomość [*]
 
Dnia 31.12.2022r o godz. 9.34, w watykańskim klasztorze "Mater ecclesiae", odszedł do Pana papież senior Benedykt XVI.
Był 265 Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
 
 
 
 

Słowo bp. Wiesława Śmigla w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI

 

W sobotnie przedpołudnie 31 grudnia odszedł do wieczności papież senior Benedykt XVI. Biskup toruński wyraża żal z powodu odejścia wielkiego kapłana, człowieka modlitwy i pokory. Zachęca również wszystkich wiernych do modlitwy w intencji zmarłego papieża seniora.

 

Słowo biskupa toruńskiego po śmierci papieża seniora Benedykta XVI:
 

Z nadzieją życia wiecznego i wiarą w zmartwychwstanie przyjąłem wiadomość o śmierci papieża seniora Benedykta XVI. Jego posługa w sposób szczególny wiąże się z moją drogą biskupią. To on w 2012 roku włączył mnie do grona następców Apostołów. Zapamiętam go jako człowieka wielkiej wiedzy
i mądrości życiowej. Był nie tylko wybitnym teologiem, ale także człowiekiem modlitwy i niezwykłej pokory. Ostatnie lata życia spędził w ukryciu, wspierając swojego następcę i cały Kościół modlitwą i cierpieniem, co było wielkim darem dla każdego z wierzących. Jestem głęboko przekonany, że ten wielki, dzięki swojej pokorze, człowiek Kościoła i dobry pasterz Ludu Bożego zostanie przyjęty przez miłującego Boga do wiecznej radości nieba.

 

Proszę wszystkich wiernych diecezji toruńskiej, by w swoich modlitwach pamiętali o zmarłym papieżu seniorze Benedykcie XVI. Niech modlitwa za niego towarzyszy nam podczas Eucharystii w modlitwie wiernych.

 

Kapłanów proszę, by w miarę możliwości w najbliższym czasie odprawili Mszę św. za śp. Benedykta XVI. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za dar jego życia i posługi.

 

 

+ Wiesław Śmigiel

biskup toruński

 

 

BIURO PARAFIALNE

Od wtorku do piątku od godz. 16:00 do godz. 17:00

 W poniedziałki biuro nieczynne.

MSZE ŚWIĘTE

1. Kościół parafialny p.w. św. Mikołaja
w Gronowie:
Niedziele i święta nakazane
- godz. 8.30, 10.00  i 11.30
Inne święta: 15.00 i 18.00

2. Kaplica pw. św. Rocha w Brzezinku:
Niedziele i święta nakazane godz. 10
Inne święta godz. 16.30

3. Ośrodek wypoczynkowy Kamionki
– tylko w lipcu i sierpniu
Sobota godz 19.30
– Msza św z liturgii niedzielnej.

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy

48 9484 1176 3800 0812 5614 0001